czwartek, 10 lipca 2014

# 17 Ładowarka do roweru USB, generator prądu do telefonu

Wpis ten został "zainspirowany" sytuacją, która spotkała mnie kilka tygodni temu.
Podczas jazdy na rowerze, w połowie zaplanowanej trasy ( plan był 120 km, wyszło 77 km ), moja bateria w telefonie zaczęła się rozładowywać. Doszedłem do wniosku iż nie będę w stanie dokończyć treningu na 17% baterii, a aplikacja z której korzystałem w ogóle nie zapisze całej trasy i pełnych danych.
Cóż, wybrałem krótszą trasę. W trakcie powrotu, myślałem w jaki to sposób można podładować smartphone'a podczas jazdy na rowerze nie korzystając z zewnętrznych baterii ( zwanych potocznie power bank ).
Pierwsza opcja jaka przyszła mi a myśl to moje dynamo HUB w przedniej piaście, które generuje prąd do przedniego oraz tylnego światła. Pomyślałem, a może by tak podłączyć kabel USB pod dynamo, aby móc podładować baterię?
Po powrocie z treningu rozpocząłem wyszukiwanie odpowiednich produktów, które będą odpowiedzią na moje potrzeby. Kilkanaście minut spędzonych na przeszukiwaniu internetu trafiłem w samą 10 !
  
BikeCharge Hub USB Charger
 

Producentem jest firma Bike2Power
Cena takiego gadżetu to niecałe 30 USD
W Polsce nie spotkałem się z takim urządzeniem. W Chinach natomiast kupimy gadżet bazujący na innym systemie generowania prądu. Jak możecie zauważyć z poniższego zdjęcia, energia wytwarzana jest poprzez ruch łańcucha.  
W Chinach możemy kupić takie urządzenie już za ok. 80 zł

Alternatywą do powyższej wersji jest klasyczne dynamo. Przy zamówieniu 100 kompletów otrzymamy cenę 20zł za pełny zestaw.
Na sam koniec screen shot z tras o których wspomniałem na samym początku.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz