poniedziałek, 2 marca 2015

Secondhand Luxury Bags - używane torebki znanych projektantów

Spędzając wieczorem czas na poszukiwaniu nowych i interesujących produktów w Chinach, tym razem mój trop zaprowadził mnie do Korei Południowej. 
Jest to bogaty kraj, zatem można wywnioskować, iż znaczną część osób stać na zakup luksusowych marek z najwyższej półki np. : Chanel, Louis Vuitton, Hermes, Gucci, Prada, YSL Rive Gauche, Tag Heuer, Cartier, Rolex, itp.
Podejrzewam, że wśród osób, które czytają mojego bloga, jest grupa należąca do płci pięknej :)Zatem chciałbym zaprezentować coś kobietom.

Poniżej podaję linki do sklepów, w których możemy kupić oryginalne,lecz używane produkty między innymi torebki, ubrania, biżuterię, buty, jak również pozostałą część garderoby. Dla męskiej grupy czytelników też znajdą się odpowiednie kąski, np zegarki.

Zapraszam do odwiedzin sklepów:

GUGUS.CO.KR 

KOIBITO.CO.KR

FEELWAY.COM


BUYNOBLE.COM


LUXAVENUE.CO.KR


Wszystkie produkty, które znajdują się w prezentowanych sklepach, kupimy tylko i wyłącznie za pośrednictwiem firm/agentów z Korei Południowej. Ich prowizja za pomoc w zakupie zazwyczaj oscyluje w granicach 8-10% wartości zamawianego towaru, a płatność dokonujemy poprzez system paypal.Z własnego doświadczenia wiem, że takie transakcje przebiegają dosyć szybko i sprawnie. Ponad pół roku temu zrobiłem swoje pierwsze zamówienie w Korei. Paczka wysłana przez firmę kurierską EMS, dotarła do Polski po 10 dniach.

Na koniec chciałbym powiedzieć kilka słów na temat sklepu Gugus.co.kr 


Wg mnie jest to najlepszy sklep do zakupu wybranego produktu ponieważ każdy przedmiot jest sfotografowany kilkukrotnie, z różnych perspektyw, a co najważniejsze z dużą precyzją. Dodatkowym atutem jest odpowiednie oznakowanie towaru, a mianowicie jego jakości.
Skalę możemy zauważyć przy każdym przedmiocie na stronie.A oto wygenerowany tekst z powyższego obrazka. Kopiując go i wklejając do google translate, przetłumaczymy co dokładnie oznaczają poszczególne kategorie:

새심품 또는 새심품과 동일한 심태미나
개봉한 심태미며 쁨플미 일부 없음수 있음

중고끄찌만 혔봅딧수 적은핀므로 새삼품에
가까운 심태임'중고등급중 최상

외관상 자연스러운 사용감 밌음'
가장일반적민 등급

중고 느낌 있는핀므로 스크래치갔때등
사용흔적 있음

스크래치갔구갑 때』 변색 등 사용흔적
많으며 외관상 확연한 중고느낌 있음

Jeśli, któraś z czytelniczek potrzebuje pomocy lub ma pytania, proszę pozostawić komentarz pod wpisem albo wysłać do mnie wiadomość poprzez formularz kontaktowy.

Życzę udanych zakupów!

3 komentarze:

 1. jeśli widzę cenę 380,000 to jest to jak rozumiem 380 000,00 won czyli ok 1300 PLN??

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, 380 000 KRW to ok. 1300 PLN.
  Ja przeważnie korzystam ze strony www.waluty.pl. Szybko i sprawnie przeliczę każdą walutę.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Odurzający zapach z chińskich torebek ( czy to podróbek, czy no name niskiej jakości ) jest spowodowany tylko i wyłącznie materiałem, z którego zostały wyprodukowane. Słabej jakości eko-skóra ( czyli PU ) powstała poprzez dodanie chemicznych składników. To właśnie one powodują ten charakterystyczny zapach. Tak samo jest z innymi produktami wykonanymi np. z silikonu ( bransoletki, gumki itp ) lub wkleje w taśmach samoprzylepnych.
  Wchodząc do supermarketu, do sekcji z tanimi butami/odzieżą, od razu czujemy ten charakterystyczny zapach "taniej chińszczyzny". A co dopiero gdy zawitamy do centrum chińskiego?! Tam to dopiero jest "aromatycznie" ;)

  Szczerze, nie chce mi się wierzyć, aby sklepy w Korei Południowej wciskały kit w takich cenach jak podają.
  Wiadomo, że duże firmy przenoszą swoją produkcję z Europy do Chin, ale jest to nie do pomyślenia, aby oryginalna torebka, nawet używana, dosłownie cuchnęła jak tanie i podrobione torebki. Dlaczego? Ze względu na standardy jakie muszą spełniać fabryki podczas produkcji.

  Pozdrawiam
  KarolSzuka.pl
  Zakupy w Chinach

  OdpowiedzUsuń